Jesteś tutaj: Start

Najnowsze informacje

Odwołanie zajęć

Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu informuje, że w związku z trwającym strajkiem pracowników oświaty, w dniu dzisiejszym  17 kwietnia 2019 r. wszystkie zajęcia zostały odwołane.

W szkole nie będą prowadzone żadne zajęcia dydaktyczne, wychowawcze ani opiekuńcze.

O odwołaniu zajęć w następnych dniach będą Państwo informowani drogą elektroniczną przez dziennik oraz ogłoszeniem na szkolnej stronie internetowej każdego dnia rano przed rozpoczęciem zajęć.

dyrektor
dr Agata Gutorska

17 kwietnia 2019 r.

12 kwietnia 2019

Sukces IV LO!

Jest nam miło ogłosić iż uczeń klasy IIIE, Bartosz Piechocki został finalistą XIV edycji konkursu Fizyczne Ścieżki. W nagrodę za swój autorski projekt : "Bezpieczny lot - innowacyjna modyfikacja skrzydła" otrzymał indeks na Wydział Fizyki na Uniwersytecie Jagielońskim, Uniwersytecie w Białymstoku lub na Uniwersytecie Warszawskim. Gratulujemy!

6 kwietnia 2019

IV LO w Forcie VII

Już tradycyjnie, na prośbę Urzędu Miasta i Muzeum Niepodległości nasza szkoła była w dniu 5.04. br. społecznym gospodarzem inauguracji obchodów Dni pamięci o ofiarach II wojny światowej. Uczniowie klasy IG przedstawili etiudę teatralną, której bohaterem był artysta rzeźbiarz Marcin Rożek. Projekt powstał we współpracy  z Teatrem Muzycznym i reżyserem Panem Pawłem Jędrzejasem. Dla uczniów była to twórcza podróż w historię Wielkopolski.

6 kwietnia 2019

Informacja na temat planowanego strajku pracowników oświaty

Szanowni Państwo

Dyrektor  IV Liceum Ogólnokształcącego informuje, że w przypadku przystąpienia  nauczycieli naszej szkoły do akcji strajkowej od dnia 8 kwietnia 2019 roku, nie jesteśmy w stanie zapewnić  wystarczającej liczby pracowników do prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz sprawowania opieki nad młodzieżą.

Ze względu na dynamiczny charakter sytuacji zarówno na poziomie krajowym, jak i lokalnym, prosimy o częste i uważne śledzenie komunikatów publikowanych na naszej stronie internetowej oraz poprzez dziennik elektroniczny, gdzie zamieszczać będziemy informacje o ewentualnym zawieszaniu zajęć w danym dniu.

5 kwietnia 2019

XIII Marsz Pamięci w Katyniu

Przejdź do - XIII Marsz Pamięci w Katyniu

Sześcioro uczniów klasy 2F (Katarzyna Kwiecińska, Natalia Sokołowska, Sara Miśkiewicz, Jan Korbanek, Natalia Jankowska i Sandra Wieruszewska) od 28 marca do 2 kwietnia 2019 r. wraz z opiekunami p. A. Piątkowską i p. M. Lecińskim wzięło udział w XIII Międzynarodowym Marszu Pamięci w Katyniu. Uczniowie na Polskim Cmentarzu Wojskowym w Katyniu oddali hołd bestialsko zamordowanym w kwietniu 1940 roku oficerom. Młodzież miała też okazję zwiedzić Smoleńsk oraz zapalić znicze na miejscu katastrofy lotniczej z 2010 r., w której zginęła polska delegacja na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej z prezydentami Lechem Kaczyńskim i Ryszardem Kaczorowskim na czele. W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu zwiedzili litewskie Kowno i łotewski Dyneburg.

Uczniowie naszego liceum już po raz czwarty wzięli udział w wyjeździe, który jest podsumowaniem realizowanego w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Współpracy ze Wschodem "Memoramus" projektu edukacyjnego Trwała Pamięć Pokoleń.

Na obszerną relację zapraszamy już niebawem do szkolnej gazetki „Czwarta Władza”.

3 kwietnia 2019

Rekolekcje Wielkopostne

Od 1 do 3 kwietnia w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne. Konferencje w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza wygłosił ks. Adrian Szafranek, a w naszej auli zajęcia prowadziła młodzież z Katolickego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. Wielkim wydarzeniem było także spotkanie ze znaną polską piosenkarką Eleni,która podzieliła się z uczniami wzruszającym świadectwem wiary i przebaczenia. Drugiego dnia rekolekcji grupa uczniów klas trzecich udała się na Jasną Górę, aby tam przed Cudownym Obrazem Matki Bożej prosić o dobre zdanie matury i dostanie się na studia.

2 kwietnia 2019