Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze informacje

Drzwi otwarte

Zapraszamy gimnazjalistów i ich rodziców na "DRZWI OTWARTE" w piątek 20 kwietnia 2018 r o godz:17:00

19 kwietnia 2018

Ostatnie pożegnanie

Z żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 15 kwietnia 2018 r.

po ciężkiej chorobie odszedł

 

 

 

 ś.p.Wojciech Bielecki

 

nauczyciel języka angielskiego w IV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu.

 

Żegnamy dziś wspaniałego i serdecznego kolegę, życzliwego i wyrozumiałego profesora, mądrego wychowawcę kilku pokoleń młodzieży.


Zapamiętamy Profesorze Twój promienny uśmiech, radość życia i optymizm, wędkarskie pasje i wspólne śpiewy na wieczorkach poetyckich.

Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach .

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Młodzież
IV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu

 

 

 

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 20 kwietnia 2018 r. o godz.11:30 na Cmentarzu Górczyńskim.

 Msza Św za ś.p.Wojciecha Bieleckiego zostanie odprawiona w piątek 20 kwietnia 2018 r. o godz.10:15 w kościele przy ul.Palacza.

15 kwietnia 2018

Finał Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej

Przejdź do - Finał Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej

11 kwietnia w Sali Notowań GPW odbył się etap finałowy  XVI edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Zespół Szybcy i Wściekli. Reprezentujący IV LO zakwalifikował się do finału spośród 7,5 tysięcy giełdowych zespołów z całej Polski. Podczas finału 20 zwycięskich drużyn z dwóch poprzednich etapów (gra toczyła się od października, a wzięło w niej udział ponad 19 tysięcy uczniów) starały się pomnożyć posiadane wirtualne środki „na żywo”, podczas kilkugodzinnej, specjalnie przygotowanej rozgrywki. Miło nam poinformować, że Karol Suterski, Kacper Sołtysiak i Filip Różyński z klasy 1e zajęli w tej edycji gry ostatecznie IX miejsce. Gratulujemy!

14 kwietnia 2018

Zebrania z rodzicami/dyżur nauczycieli

W dniu 17.04, tj w najbliższy wtorek o godzinie 17.00 odbędą się już ostatnie zebrania z rodzicami uczniów klas III oraz dyżur wszystkich nauczycieli od godziny 17.00 do 19.00. Zapraszamy.

13 kwietnia 2018

Dyplomatorium dziennikarskie

Przejdź do - Dyplomatorium dziennikarskie

W miniony wtorek (10 kwietnia) klasa 3F - akademicka dziennikarska zaprezentowała przed zaproszonymi gośćmi, Panią Dyrektor i nauczycielami IV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu program dyplomatorium dziennikarskiego.

Uczniowie w zespołach przygotowali zróżnicowany materiał dotyczący m.in.: najważniejszych wydarzeń XX wieku, wspomnienie o PRL, historii dźwięku w kinie, nieznanych przestrzeni w Poznaniu czy ciekawych architektonicznie budynków w centrum Wielkopolski.

Uczniowie otrzymali też pamiątkową broszurę - zbiór opracowanych przez siebie reportaży. Tekst dostepny jest do pobrania w wersji pdf. Zapraszamy do lektury. 

11 kwietnia 2018

Zjazd Absolwentów IV LO już za nami...

Przejdź do - Zjazd Absolwentów IV LO już za nami...

W dniu 07.04. br. w auli UAM przy ulicy Wieniawskiego rozpoczeliśmy uroczyste obchody 70 Lecia szkoły i IX koleżeński zjazd absolwentów czwórki. Wieczorem, na balu w murach IV LO ponad tysiąc absolwentów bawiło się  wspominając lata spędzone w szkole. Do zobaczenia za 5 lat!

8 kwietnia 2018