Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Zamknij
13 stycznia powstał materiał, który podsumowuje miniony rok w światowej kinematografii, a przy okazji zdradza preferencje filmowe Czwórkowiczów, ich oczekiwania i nadzieje na 2025 rok. Zapraszamy do obejrzenia filmu Filipa Walasika i Wojciecha Pelczara z klasy 4F.
22 listopada br. w szkolnej auli odbył się Wieczór Poezji Śpiewanej. Tradycja listopadowych spotkań jest tak długa, że nikt już nie pamięta, która to edycja Wieczoru. Te spotkania to okazja, aby przełamać lęk i wystąpić przed szeroką publicznością z tekstem własnym lub przedstawić uznane dzieło w swoim wykonaniu, pokazać się uczniom i nauczycielom z innej strony.
Jak wyglądał tegoroczny Wieczór Poezji? Jaka panowała atmosfera? Kto wystąpił i co zaprezentował? Jakie talenty brawurowo eksplodowały? A może wcale nie był to wieczór poezji śpiewanej, a wieczór koncertów i kultowych muzycznych utworów? Co o tej edycji wieczoru mówi jego organizatorka i jedna z pomysłodawczyń Pani prof. Renata Lasko-Janas?
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w nowym filmie Filipa Walasika i Wojciecha Pelczara z klasy 4F, który jest relacją z tego wydarzenia.
Jeden z rozmówców w naszym filmie powiedział, że po prostu powinniśmy się cieszyć z tej nagrody… Jesteście zaintrygowani? Zapraszamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez uczniów klasy 4F (Filipa Walasika i Wojtka Pelczara).
Słuchanie muzyki jest dla wielu osób kwestią prywatną. Dla niektórych będzie ważnym aspektem życia, a dla innych czymś błahym, pobocznym, ostatecznie zbędnym. Muzyka w magiczny sposób pobudza nasze emocje, przywołuje wspomnienia, wprowadza człowieka w stan radości, tęsknoty bądź melancholii.
Sztuka ta jest także czymś, co nas definiuje i kształtuje nasz charakter. Łączy lub dzieli – muzyka jest częścią życia każdego człowieka.
Jak często słuchają jej Czwórkowicze i czy mają swoich ulubionych wykonawców? Czym dla nich jest muzyka? Jednak najważniejsze pytanie zdaje się brzmieć: czego słucha aktualne pokolenie młodzieży?
Odpowiedzi na te pytania zawarli w swoim filmie, który kończy nieoficjalną trylogię gustów Czwórkowiczów, uczniowie klasy 4F: Filip Walasik i Wojciech Pelczar.
23 września rozpoczął się 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który potrwał do soboty - 28 września. To jedyna tak duża impreza filmowa w Polsce i jedna z najstarszych w Europie. „Gdyni” nie można też odmówić popularności i renomy.
Na Wybrzeże po raz kolejny zjechali twórcy polskiego kina, by zaprezentować publiczności swoje nowe osiągnięcia i nakreślić im najbliższą przyszłość rodzimej kinematografii. Jakie filmy zaprezentowano w tegorocznym Konkursie Głównym festiwalu? Jakie polskie tytuły wejdą do kin przez najbliższy rok? O czym będą opowiadać? Co jest najwyższą wartością tej imprezy? Jakie decyzje podjęło jury w tym roku i kto wyjechał z Gdyni bez nagród?
Odpowiedzi na te pytania zawarł w swoim filmie - który jest relacją z festiwalu - uczeń klasy 4F Filip Walasik. Zapraszamy do obejrzenia materiału.
Uczniowie klasy dziennikarskiej z IV LO w Poznaniu przygotowali film, w którym badają nastroje uczniów i nauczycieli Czwórki w kontekście toczących się na świecie konfliktów zbrojnych.
7 czerwca 2024 roku odbyła się kolejna edycja Pikniku Wspólnoty Burego Misia. To wydarzenie, podczas którego osoby z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami mogą wziąć udział w wielu aktywnościach, m.in. w loterii fantowej, zjeść kiełbaskę z grilla, zagrać w przeróżne gry czy zatańczyć. Piknik organizowany jest w naszej szkole od wielu lat.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia połączonej z wywiadami, którą zrealizowali Filip Walasik i Wojciech Pelczar z klasy 3F. Wywiady przeprowadziła Oliwia Grabowska z klasy 1F.