Wideoblog IVLO

Życzenia od Muńka Staszczyka z okazji 75-lecia IV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu

20 maja 2024

Echa wymiany, czyli 5 wywiadów z uczestnikami wymiany polsko-francuskiej

W dniach 13-20 kwietnia 2024 w ramach wymiany międzyszkolnej gościliśmy w naszej szkole grupę 15 uczniów z liceum Saint Joseph w Lamballe we Francji wraz z dwojgiem opiekunów: panem Nicolas Dagoubert oraz panią Hélène Petitpierre.

Nasi goście mieli nie tylko okazję poznać szkołę, wziąć udział w zajęciach z naszymi uczniami, ale również zwiedzić miasto i okolice, poznać tradycje i historię regionu. Nie zabrakło także wspólnych zabaw integracyjnych.

Jakie były ich wrażenia po tym tygodniowym pobycie w Poznaniu? Tego chcieliśmy dowiedzieć się właśnie w wywiadzie.

Wideo przygotowali uczniowie klasy dziennikarskiej 3F: Filip Walasik, Wojciech Pelczar i Jan Lisowski.

12 maja 2024

Relacja z Jubileuszowej Gali 75-lecia IV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu

Relacja z Jubileuszowej Gali 75-lecia IV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu oraz 50-lecia nadania szkole imienia Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 6 kwietnia 2024 r. Wideo zrealizowali uczniowie klasy dziennikarskiej 3F: Filip Walasik, Wojciech Pelczar i Stanisław Wojda.

18 kwietnia 2024

Oscary 2024 - sonda filmowa

Zapraszamy do obejrzenia sondy dotyczącej filmów nominowanych do tegorocznych Oscarów. Materiał przygotowali uczniowie klasy 3F - dziennikarskiej.

9 marca 2024

Dzień Kariery 2024 w IV LO w Poznaniu. Zapis wideo spotkania na Teamsie z Adamem Krzywosądzkim - z-cą ambasadora RP w Waszyngtonie.

21 lutego 2024

Dzień Kariery 2024 w IV LO w Poznaniu. Zapis wideo spotkania na Teamsie z dr hab. Marcinem Gołembskim z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

21 lutego 2024

Dzień Kariery 2024 w IV LO w Poznaniu. Zapis wideo spotkania na Teamsie z Erykiem Matuszkiewiczem - toksykologiem.

21 lutego 2024

Dzień Kariery 2024 w IV LO w Poznaniu. Zapis wideo spotkania na Teamsie z Szymonem Jadczakiem - dziennikarzem śledczym.