Gazetka "Czwarta Władza"

Mikołajkowy numer "Czwartej Władzy".

Przejdź do - Mikołajkowy numer "Czwartej Władzy".

Redakcja "Czwartej Władzy" serdecznie zaprasza wszystkie grzeczne dzieci do pobrania najnowszego numeru szkolnej gazetki. Miłej mikołajkowej lektury.

6 grudnia 2019

Nowy numer gazetki szkolnej "Czwarta Władza".

Przejdź do - Nowy numer gazetki szkolnej "Czwarta Władza".

Klasa dziennikarska II F przygotowała pierwszy w tym roku szkolnym numer gazetki "Czwarta Władza". Dziś około 100 gratisowych egzemplarzy pisma zostało rozdanych wśród uczniów. Zachęcamy do pobrania gazetki w wersji pdf i lektury artykułów.

23 października 2019

Gazetka szkolna "Czwarta Władza" nr 17

Przejdź do - Gazetka szkolna "Czwarta Władza" nr 17

Uczniowie klas dziennikarskich 1F oraz 2F przygotowali ostatni w tym roku szkolnym numer "Czwartej Władzy". W minionym tygodniu członkowie redakcji rozdali 100 gratisowych egzemplarzy pisma. Tych, dla których zabrakło pisma w wersji papierowej tradycyjnie zapraszamy do pobrania wersji pdf. Życzymy interesującej lektury.

14 czerwca 2019

Dyplomatorium dziennikarskie klasy III F

Przejdź do - Dyplomatorium dziennikarskie klasy III F

We wtorkowy wieczór w auli IV Liceum Ogólnokształcącego uczniowie klasy III F przedstawili program dyplomatorium dziennikarskiego. Rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie naszego liceum w trakcie uroczystości podsumowującej naukę mieli okazję zapoznać się z wybranymi i opracowanymi przez młodzież tematami dotyczącymi zdrowego stylu życia, relacji uczniowsko-nauczycielskich w IV LO i problemów młodych ludzi. Na koniec spotkania uczniowie i zaproszenie goście otrzymali publikację z wybranymi reportażami napisanymi w klasie II w ramach warsztatów dziennikarskich.

Dyplomatorium dziennikarskie odbyło się w IV Liceum Ogólnokształcącym już po raz drugi i jest elementem podsumowującym realizację programu autorskiego klasy o profilu medialnym.

20 marca 2019

Kolejny numer szkolnej gazetki "Czwarta Władza" do pobrania.

Przejdź do - Kolejny numer szkolnej gazetki "Czwarta Władza" do pobrania.

Uczniowie klas dziennikarskich (IF i IIF) serdecznie zapraszają do pobrania i lektury kolejnego numeru "Czwartej Władzy".

10 marca 2019

Przejdź do - Karolina Tonak - uczennica klasy 3D uczestniczyła w zawodach okręgowych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Karolina Tonak – uczennica klasy 3D o profilu informatycznym uczestniczyła w roku szk. 2018/2019 w zmaganiach Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Po zakwalifikowaniu ocenionej na 93% pracy dotyczącej spotkań w twórczości Adama Mickiewicza do etapu rejonowego Karolina wzięła udział w wielostopniowych zawodach okręgowych organizowanych przez Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Napisała pracę interpretacyjną ocenioną na 92% oraz test językowy (77%). W minioną sobotę w gronie trzydziestu osób z całej Wielkopolski wzięła udział w ostatniej części OLiJP na etapie rejonowym, czyli w rozmowach kwalifikacyjnych. Niestety, tym razem nie znalazła się w gronie 8 osób, które poznańska Komisja Rejonowa OLiJP zdecydowała się rekomendować na zawody centralne w Warszawie.

Doceniając ogromne zaangażowanie uczennicy w kilkumiesięczne przygotowania, pragniemy pogratulować Karolinie świetnego wyniku i stylu, w jakim pokonywała kolejne etapy konkursu.

10 marca 2019