Koło ekonomiczne

Witamy,

Czwórka w Ćwierćfinale Poznańskiej Ligi Debat

Przejdź do - Czwórka w Ćwierćfinale Poznańskiej Ligi Debat
26.02 2020r. na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z XXXVIII LO i odnieśli zwycięstwo 3:0. Udowodnili, że dzięki odpowiedniej kulturze jazdy i infrastrukturze przestrzeń publiczna może być bezpieczna dla wszystkich!
Czwórkę reprezentowali: K. Mnikolajski z 3A, J. Matera, J. Sypniewski, M. Sobolewski z 2A oraz skład rezerwowy: N. Głębowska, A. Kornowski oraz W. Gaweł z kl.1AgPowodzenia w dalszych zmaganiach!

1 marca 2020

"Czwórka" liderem Poznańskiej Ligi Debat

13.12.2019r. odbyła się druga runda Poznańskiej Ligi Debat 2019/20. Uczniowie "Czwórki" zmierzyli się z drużyną Zespołu Szkół Mechanicznych i zakończyli debatę wynikiem 3:0. Tematem dyskusji była teza: „Obawy pracodawców związane ze współpracą tzw. Millenialsów z pokoleniem 50+ są uzasadnione.” Drużyna IV LO po dokładnym i pracochłonnym okresie przygotowań, stworzyła argumentację, która okazała się bardziej przekonująca od tej, przygotowanej przez ZSM – udało im się udowodnić, że obawy pracodawców dotyczące współpracy omawianych w tezie pokoleń nie są uzasadnione. Dzięki ciężkiej pracy pierwszego składu zespołu naszego liceum: Wiktor Gaweł (1Ag), Jędrzej Sypniewski (2A), Jan Matera (2A) i Mateusz Sobolewski (2A);  pomocy składu drugiego: Natalia Głębowska (1Ag), Bartosz Sobieniak (1Ag), Andrzej Koronowski (1Ag) i Kacper Mnikołajski (3A) oraz przewodnictwie Pani profesor Alicji Taborek, nasze liceum jest liderem w grupie D po wygranej z Marcinkiem w pierwszej rundzie PLD.

19 grudnia 2019

Wyjazd studyjny do Europarlamentu

Przejdź do - Wyjazd studyjny do Europarlamentu

W dniach 19.- 22. marca br. odbył się wyjazd studyjny do Brukseli, którego głównym celem było zwiedzanie Europarlamentu oraz udział w prelekcji europosłanki dr Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz. Wyjazd był nagrodą za uczestnictwo w finale Poznańskiej Ligi Debat. Naszą szkołę reprezentował M. Kałek z kl. 3A. Maksymilian zdobył najwiekszą liczbę punktów w finale spośród wszystkich uczestników i tym samym zyskał miano najlepszego mówcy.  W finale reprezentantami "Czwórki" byli: A. Kaczmarek, G. Michalski, B. Orłowski z kl. 3A oraz M. Sobolewski, J. Sypniewski, J. Matera i O. Jezierski z kl. 1A. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych turniejach!

24 marca 2019

Zwycięstwo "Czwórki" w Poznańskiej Lidze Debat

Przejdź do - Zwycięstwo "Czwórki" w Poznańskiej Lidze Debat

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 14.03.2019r "Czwórka" wygrała pierwszą edycję Poznańskiej Ligi Debat. Uczniowie w składzie: A. Kaczmarek, G. Michalski, M. Kałek, B. Orłowski z kl.3A oraz M. Sobolewski, J. Matera, J. Sypniewski i O. Jezierski z kl. 1A pokonali w półfinale Zespół Szkół Mechanicznych, a w finale zmierzyli się z "Marcinkiem" i odnieśli zwycięstwo 4:1. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej edycji!

15 marca 2019

Zwycięstwo w III rundzie Poznańskiej Ligi Debat

Przejdź do - Zwycięstwo w III rundzie Poznańskiej Ligi Debat

Jest nam miło poinformować, że w dn. 20.02.2019r. nasza szkolna reprezentacja w składzie: M. Kałek, A. Kaczmarek, G. Michalski, B. Orłowski z kl. ekonomicznej 3A oraz M. Sobolewski, J. Stępniewski, J. Matera oraz O. Jezierski z kl. ekonomicznej 1A odniosła zwycięstwo nad XXXVIII Liceum Ogólnokształcącym w ramach Poznańskiej Ligi Debat na Wydziale Nauk Społecznych UAM. Nasi uczniowie w trakcie debaty udowodnili, że komunikacja miejska w Poznaniu nie powinna być darmowa dla wszystkich! Należy dodać, że jest to już trzecie zwycięstwo naszej reprezentacji, które daje nam awans do finału. W finale IV LO zmierzy się z I LO. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

20 lutego 2019

Laureatka Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Z przyjemnością informujemy, że Beata Zalesińska uczennica z kl. 3A została już po raz drugi Laureatką Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Beata otrzymała stypendium za najwyższą średnią ocen w naszej szkole 6,0 za rok szkolny 2017/2018. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach edukacyjnych!

8 grudnia 2018