Jesteś tutaj: Start / O szkole / Sukcesy szkoły

Sukcesy szkoły

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Lata 2016-2017

Co roku odnotowujemy spore sukcesy sportowe w wielu dyscyplinach:

2016

  • Finał Wielkopolskich Mistrzostw szkół ponadgimnazjalnych – drużyna szczypiornistek

  • Mistrzostwa Polski Juniorów w Badmintonie  w Białymstoku - 2 złote medale – Marta Świerczyńska

  • Finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Mistrzostwach w pływaniu – V miejsce

  • Finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym w kategorii dziewcząt – I miejsce Magdalena Świerczyńska, Aleksandra Felska 

  • Finał Województwa Wielkopolskiego w badmintonie drużynowym chłopców – I miejsce po raz 3 w historii szkoły - Damian Sadalski, Bartosz Frontczak, Jakub Gburczyk 

  • Finał Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt – I miejsce szczypiornistek
  • Finał wojewódzki Licealiady badmintonie drużynowym w Kaliszu – III miejsce - Magdalena Świerczyńska, Sylwia Nowak oraz Weronika Urbaniak

  • Zawody Pływackie w Poznaniu– II miejsce – drużyna chłopców

  • Licealiada lekkoatletyczna – I miejsce (chód kobiet) Marta Stankowska, II miejsce Gabriela Kusa, Franciszek Ślusarski - I miejsce  na dystansie 110m przez płotki,  Szymon Skowronek - II miejsce  w pchnięciu kulą, Julia Urbańska -IV miejsce w biegu na 400m,  Olga Jaworowicz - V miejsce w skoku w dal.  sztafeta  : Damian Sadalski , Jakub Gburczyk , Mikołaj Bullert , Bartosz Antkowiak - I miejsce
  • Licealiada w unihokeju w grupie A – II miejsce - drużyna dziewcząt

  • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej – V miejsce drużyna dziewcząt
  • Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Artengo Polish Junior 2016 w badmintonie , Lublin – złoty medal – Magdalena Świerczyńska

 

  • Poznański Turniej Piłki Ręcznej  organizowany pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej i Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego o puchar Dyr. ZSE – I miejsce szczypiornistek

 

 

 

Uczniowie biorą udział i zajmują wysokie miejsca w olimpiadach i konkursach przedmiotowych m.in.:

 

  • 2017
      • finał Culturiady - Beata Zalesińska, Anna Pawłowska, Klaudia Miłek, Michał Świst
      • Finał Konkursu Finansomania Junior - Agnieszka Łyskawa
      • Finaliści Konkursu Supermatematyk - Beata Zalesińska, Filip Lorenz
      • eliminacje I i II stopnia Olimpiady Biologicznej - Wojciech Dąbrowski
      • II miejsce w XV Międzyszkolnym Przeglądzie Obcojęzycznej Kolędy i Piosenki Świątecznej - Urszula Laudańska
      • estap szkolny Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK - Alicja Pawłowska
      • Konkurs na najlepsze Szkolne Koło Polskiego Czerwonego KrzyżaIII miejsce 
  • 2016
      • finał ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego : "Pokaż Nam Język" - Sebastian Kostrzewa
      • finał Konkursu Recytatorskiego Poezji Irlandzkiej - Maria Łacka i Julia Bąkiewicz
      • finał XLV Olimpiady Biologicznej - Anna Wieczorek
      • wyróżnienie w Wielkopolskim Konkursie fotograficznym - "Książka i Ja" - Inez Królikowska
      • Etap rejonowy XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – III miejsce – Agata Jakimowicz

      • Etap Diecezjalny XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej - Adam Wejner, Justyna Skierska, Zuzanna Paszkowicz

      • Finał Konkursu Finansomania Junior-  Agnieszka Łyskawa, Michał Świst, Grzegorz Stelmaszyk, Krystian Guze oraz Martyna Grygier 

      • Finał na zawodach centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach - Wojciech Czubaszewski, Grzegorz Stelmaszyk, Milena Paul i Marta Płóciennik – finaliści

      • Finał międzyszkolnego konkursu: "Język niemiecki w Poznaniu: Henrike Böttcher-  II miejsce, Grażyna Schuster - III miejsce 
      • Finał Konkursu Supermatematyk - Filip Lorenz, Wojciech Mila, Mikołaj Bullert

      • Finał Międzyszkolnego Konkursu Recytacji Poezji Niemieckojęzycznej – Marta Krygier

 

 

25 lutego 2017

Lata 2013 - 2015

Co roku odnotowujemy spore sukcesy sportowe w wielu dyscyplinach:

  • 2014/2015
    • I miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki chłopców oraz IV miejsce w sztafecie 4x100m chłopców
    • IV miejsce w piłce siatkowej chłopców w Poznaniu w Licealiadzie
    • I miejsce w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt
    • III miejsce w zawodach drużynowych w IX Jesiennym Otwartym Międzyszkolnym Turnieju Łuczniczym
    • III miejsce w finale wojewódzkim XVI Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt
    • III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt w Poznaniu w Licealidzie
    • III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt w Poznaniu w Licealidzie
    • II miejsce w Poznańskich Igrzyskach Szkół Ponadgimnazjalnych w unihokeju chłopców Licealiadzie
  • 2013/2014
    • I miejsce w Poznaniu w Licealiadzie w unihokeju chłopców oraz I miejsce w województwie w Licealiadzie w unihokeju chłopców
    • VII miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach w unihokeju chłopców, I miejsce w Wielkopolsce w Licealiadzie w badmintonie drużynowym chłopców
  • 2012/2013
    • I miejsce w Poznaniu w Licealiadzie w unihokeju chłopców oraz I miejsce w województwie w Licealiadzie w unihokeju chłopców

 

Uczniowie biorą udział i zajmują wysokie miejsca w olimpiadach i konkursach przedmiotowych m.in.:

  • 2015
    • I miejsce w konkursie recytatorskim „Poznańskie dziewiątki” 2015
    • I miejsce w Culturiadzie
    • okręgowe eliminacje Olimpiady biologicznej
    • udział w konkursie informatycznym „Bóbr”
    • udział w wojewódzkim konkursie historycznym „Od niepodległości do niepodległości”
    • III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt w Poznaniu w Licealidzie
    • wyróżnienia XXI Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę „Fizyka a Ekologia” im. Prof. Mieczysława F. Pazdura
  • 2014
    • I miejsce w konkursie recytatorskim „Legendarni i tragiczni”
    • II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym – zakwalifikowanie się do Ogólnopolskiego Konkursu Astronomicznego
    • laureaci i wyróżnienia XX Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę „Fizyka a Ekologia” im. Prof. Mieczysława F. Pazdura
  • 2013
    • III miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Poezji Niemieckojęzycznej
22 lutego 2017