Jesteś tutaj: Start

Najnowsze informacje

Wyniki konkursu :"projekt kapelusza"

Z wielką radością możemy przedstawić wyniki konkursu na "projekt kapelusza". Zwyciężył kapelusz nr 5, drugie miejsce zajął kapelusz nr 4, a trzecie miejsce przypadło kapeluszowi nr 3. Jury z przewodniczącą Panią prof. Wojkiewicz chciałoby również wyróżnić kapelusz nr 6 i 1 za dużą kreatywność. Nagrody będą do odbioru w przyszły wtorek. Dziękujemy za wspólną zabawę, a zwycięzcy gratulujemy!

12 grudnia 2019

Kiermasz świąteczny

W dniu 11.12., w środę, w holu szkoły odbył się kiermasz świąteczny klas pierwszych. Uczniowie upiekli pyszne ciasta, przyozdobili swoje stoiska, a zapał i dobre chęci ich nie opuszczały. Cel był szczytny i udało się. Zebrane pieniążki przeznaczymy na Stowarzyszenie "Żurawinka" oraz artykuły plastyczne dla dzieci ze szpitala klinicznego Karola Jonschera w Poznaniu. Dziękujemy wam czwórkowicze!

12 grudnia 2019

Kawiarenka podczas dyżuru

W dniu 10.12. br podczas dyżuru nauczycieli, w godzinach 15.30-18.00 czynna będzie kawiarenka. Wolontariat szkoły zbiera środki na materiały plastyczne dla szpitala klinicznego im. Karola Jonschera przy ulicy szpitalnej w Poznaniu. Zapraszamy wszystkich do skosztowania ciast, kawy i herbaty, a przede wszystkim do wsparcia naszej akcji. Liczymy na Państwa!

II miejsce dla IV LO

22 listopada br. Marta Rola z klasy 1 Bg reprezentowała naszą Szkołę w IX edycji Konkursu Recytatorskiego poezji słowiańskiej „Słowiańskie Recytacje 2019”. W Sali im. Kuraszkiewicza Instytutu Filologii Słowiańskiej w Collegium Maius w konkursowe szranki stanęło 35 osób. Marta przygotowała dwa utwory: fragment z poematu „Eugeniusz Oniegin” Aleksandra S. Puszkina oraz „Czarny kot” Bułata S. Okudżawy i zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy Marcie sukcesu!

10 grudnia 2019

Akcja charytatywna : "Bombka od serca"

W roku 2001 roku wolontariusze XIV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu zorganizowali pierwszą akcję charytatywną, którą nazwali "BOMBKĄ OD SERCA”.

10 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Akcja charytatywna : "Bombka od serca"

Wybory na Przewodniczącego Szkoły

Samorząd Uczniowski informuje,iż trwa kampania wyborcza kandydatów na stanowisko Przewodniczącego Szkoły.
Sylwetki kandydatów są zaprezentowane na tablicy w holu oraz na stronie szkoły na Facebooku.
Zapraszamy do zapoznania się z kandydatami:

• Dawid Dobrzyński 1b
  • Marcin Klonowski 1f