Jesteś tutaj: Start

Najnowsze informacje

Plan lekcji na rok szkolny 2020-2021

Opublikowany został plan lekcji obowiązujący od 1 września 2020 r.

Plan może jeszcze ulec drobnym zmianom.

10 lipca 2020

Godziny pracy sekretariatu szkoły

W czasie ferii letnich sekretariat szkoły jest czynny we wtorki i czwartki od 9:00 do 12:00

1 lipca 2020

Dane i konta na platformach edukacyjnych

Informuję, że w czasie ferii letnich nastąpi aktualizacja oprogramowania platformy edukacyjnej IV LO – Moodle.
Operacja ta może spowodować usunięcie danych kursów, oraz kont i haseł użytkowników platformy.

Proszę wszystkich o utworzenie kopii zapasowych plików przechowywanych na platformie do 3 lipca 2020 r.

Informuję też, że w czasie ferii nastąpi również ponowna synchronizacja kont dziennika Vulcan z danymi platformy Office 365.
Może to spowodować czasowy brak dostępu do usług i danych zgromadzonych na platformie, usunięcie tych danych oraz usunięcie kont i haseł użytkowników platformy.
Proszę o utworzenie kopii zapasowych danych przechowywanych na platformie Office-365 w terminie do 3 lipca 2020 r.

W czasie ferii usunięte również zostaną konta i dane absolwentów szkoły z platform Moodle i Office-365.

O przywróceniu funkcjonalności platform będę informować przez dziennik elektroniczny oraz na stronie internetowej szkoły.

Waldemar Dróżdż

24 czerwca 2020

Zaproszenie do klasy dziennikarskiej 1F

Uczniowie klas 1F i 2F oraz absolwentka IV LO przygotowali wideo, w którym zachęcają ósmoklasistów do nauki w klasie dziennikarskiej akademickiej 1F w roku szkolnym 2020/2021.

18 czerwca 2020

Wyniki konkursu "Kangur"

Poniżej przedstawiamy wyniku konkursu matematycznego "Kangur". Gratulujemy!

17 czerwca 2020

Drzwi otwarte w IV LO w Poznaniu

Od dzisiaj możliwe jest składanie dokumentów rekrutacyjnych. Na ostatniej prostej do Waszej przygody ze szkołą ponadpodstawową chcemy Was zaprosić do obejrzenia lub wysłuchania naszych drzwi otwartych online.

wideo

Podcast na Spotify

15 czerwca 2020

Film reklamowy IV LO w Poznaniu

Rekrutacja, wybór szkoły, egzamin ósmoklasisty - mamy nadzieję, że nasz filmik pomoże Wam w podjęciu wyboru i będzie miłą odskocznią od nauki oraz stresu.

Postanowiliśmy pokazać Wam, przyszłym uczniom naszej szkoły, jak się to robi w "Czwórce". ✊

Samorząd Uczniowski IV Liceum

9 czerwca 2020

Zasady zdrowego odżywiania - prezentacja

W załączonym pliku znajduje się prezentacja na temat zdrowego odżywiania przesłana do publikacji dla uczniów przez szkolą pielęgniarkę, p.Ciszewską.

2 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Zasady zdrowego odżywiania - prezentacja

Pożegnanie maturzystów

Drodzy maturzyści. Klasa 2 f przygotowała dla was wirtualne pożegnanie. Pozdrawiamy serdecznie i trzymamy za was kciuki. Powodzenia na maturze!

29 maja 2020

Szpital im. Karola Jonschera w Poznaniu przekazał na ręce Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców oficjalne podziękowania za wyjątkową akcję pt: "Ratuj medyka" i przekzanie na potrzeby szpitala blisko 1000 maseczek ochronnych. Dziękujemy wam czwórkowicze!

28 maja 2020

Konkurs Kangur

Ze względu na obecną sytuację, w tym roku szkolnym konkurs odbywa się online. Zawody odbywają się wg. terminarza :

28.05.2020 grupa Student (klasy 2 i 3) godz.  16.30

29.05.2020 grupa Junior (klasy 1) godz.  16.30

Ważne:

Proszę zapoznać się z regulaminem konkursu oraz informacjami organizatorów zamieszczonymi na stronie https://www.kangur-mat.pl/  .
Szczegóły konkursu podawane są zainteresowanym również na platformie Microsoft Teams.
W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się ze szkolnym opiekunem konkursu p. Sylwią Adamczyk

26 maja 2020

Terminy egzaminów maturalnych

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała terminy egzaminów maturalnych w 2020 roku.

Przystępujący w bieżącym roku do egzaminów absolwenci zobowiązni są do zapoznania się z nowym harmonogramem egzaminów.

7 maja 2020