IV Liceum Ogólnokształcące
tel./fax: 061-841-77-71

sekretariat@lo4.poznan.pl
www.lo4.poznan.pl

Witamy na oficjalnej stronie IV LO!

IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej to szkoła z ponad 60-letnią tradycją. Powstała 1 września 1948 roku. „Czwórka” słynie z wysokiego poziomu nauczania pozwalającego na dobre przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego i studiów, a także z życzliwego podejścia do każdego ucznia.
W bieżącym roku szkolnym w IV LO w 21 oddziałach kształci się 598 uczniów.

» Aktualności - rok szkolny 2013/2014

<< Poprzednia 1 2 344 45 46 Następna >>

Pożegnanie... »

Dodał Jerzak Bernadeta • Data dodania: 2014-10-31 12:15:17 • »

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci

naszego wieloletniego pracownika dydaktycznego,

cenionego nauczyciela historii oraz oddanego wychowawcy

Pani Profesor

Alfredy Lange

Msza święta zostanie odprawiona w poniedziałek 3 listopada o godzinie 13.30

w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza przy ul. Nowina 1 w Poznaniu,

pogrzeb odbędzie się na cmentarzu parafialnym przy ulicy Nowina w tym samym dniu o godz. 14.15.

Rodzinie Zmarłej składamy wyrazy współczucia

Dyrekcja i pracownicy IV Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu.

»

Kampania Edukacyjna "Drugie Życie" »

Dodał Jerzak Bernadeta • Data dodania: 2014-10-28 07:37:23 • »

Informujemy, że 26 października obchodzony był Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Z tej okazji nasza młodzież z klasy 2c  biorąca udział w kampanii edukacyjnej Drugie Życie uczestniczyła w oficjalnej inauguracji akcji w województwie wielkopolskim. W związku z inauguracją  na Starym Rynku zorganizowana została konferencja prasowa, na której obecni byli przedstawiciele organizatora oraz dr hab. n. med. Maciej Głyda - główny ekspert medyczny kampanii, konsultant wojewódzki w dziedzinie transplantologii, Przemysław Pacia, Wicewojewoda Wielkopolski-gość honorowy, osoby po przeszczepach, a także  młodzież ze szkół biorących udział w akcji. Przypominamy, że kampania edukacyjna Drugie Życie ma na celu promowanie wiedzy dotyczącej przeszczepiania narządów.

»

Kwesta uliczna Polskiego Czerwonego Krzyża »

Dodał Jerzak Bernadeta • Data dodania: 2014-10-28 07:26:32 • »

Z radością informujemy, że 11- osobowa grupa uczniów z klasy 1c włączyła się z dużym zaangażowaniem w jesienną kwestę uliczną w dniach 18-19 października 2014r. organizowaną przez Polski Czerwony Krzyż . Kwesta odbyła się w ramach Ogólnopolskiej Kampanii na Rzecz Walki z Głodem, a termin jej przeprowadzenia związany jest z przypadającym 16 października Światowym Dniem Żywienia i Walki z Głodem. Łącznie w Poznaniu i powiecie udało się zebrać kwotę  6398 zł. Dochód ze zbiórki przeznaczony będzie na dożywianie dzieci z rodzin najuboższych. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wspaniałej postawy i dużego zaangażowania w pomoc potrzebującym.

»

Sukces naszych szczypiornistek :-) »

Dodał Jerzak Bernadeta • Data dodania: 2014-10-20 19:26:55 • »

17 października w Arenie odbył się I etap rozgrywek w piłkę ręczną dziewcząt. Szczypiornistki z naszego liceum zakwalifikowały się do II etapu rozgrywek pokonując XVII LO wynikiem 18:3 i XXLO wynikiem 18:6. Kolejne spotkanie odbędzie się 6 listopada, a przeciwnikiem tym razem będzie Zespół Szkół Ekonomicznych i IIILO. Trzymamy za was dziewczyny mocno kciuki!

»

Kampania edukacyjna - Drugie Życie »

Dodał Jerzak Bernadeta • Data dodania: 2014-10-17 07:46:43 • »

W czwartek 9 października grupa uczniów naszej szkoły zaangażowanych w kampanię edukacyjną Drugie życie została zaproszona na  przedpremierowy pokaz filmu „Bogowie”, który odbył się w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie Stary Browar. Akcja edukacyjna Drugie życie, której patronuje m.in. Wielkopolskie Kuratorium Oświaty skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa i ma na celu promowanie wiedzy dotyczącej przeszczepiania narządów. Akcja organizowana jest już po raz siódmy. W tym roku przyłączyła się do niej również nasza szkoła.

<< Poprzednia 1 2 344 45 46 Następna >>

»Więcej wiadomości - archiwum
Code by TM | Design by Paweł Klockiewicz | © 2011 - IV Liceum Ogólnokształcące, Poznań
Dodawanie aktualności